Latający Mikołaj na motoparalotni!

Od początku grudnia pilot Aeroklubu Radomskiego przygotował wyjątkową niespodziankę. Niezwykły święty Mikołaj Mariusz Stępień postanowił pójść z duchem czasu i zamienił renifery na konie mechaniczne, latając motoparalotnią.

Widziany był już nad Starą Błotnicą. Oczywiście, największą radość sprawił dzieciom, które nigdy wcześniej nie widziały takiej atrakcji. W najbliższym czasie niezwykły święty Mikołaj ma odwiedzić najmłodszych w szkołach.

– Będę latać do świąt Bożego Narodzenia, o ile pogoda na to pozwoli – mówi Mariusz Stępień, który latał nad Starą Błotnicą, Kaszowem, Starym Gozdem, Starymi Sieklukami. To pilot sekcji Mikrolotowej Aeroklubu Radomskiego, który latał jako święty Mikołaj motoparalotnią PL1. – To sprzęt, który rozwija prędkość ponad 100 kilometrów na godzinę. Droga z Kaszowa do Starego Gozdu zajęła cztery minuty. Dzieciaki były zdziwione i zachwycone. Każda szkołą na trasie oglądała przelot z boiska szkolnego – mówi.

Patrzcie uważnie w niebo, także wieczorem.

Pinterest */ ?>