52 Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej – już pierwszy dzień był pełen dynamiki

Już pierwszego dnia 52 Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej rozgrywanych na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie udało się rozegrać aż dwie konkurencje w kategorii ADVANCED i jedną w rozgrywane po raz pierwszy – bardziej wymagającej – kategorii UMLIMITED.

a 

W konkurencji obejmującej Program Znany (tj. wykonywany przez poszczególnych pilotów i możliwy do wyćwiczenia jeszcze nieco przed zawodami) pierwsze miejsce wywalczył Piotr Szczepański, drugie Łukasz Czepiela a brąz przypadł w udziale radomskiemu pilotowi Robertowi Kowalikowi.

W akrobacji według Programu Nieznanego (który piloci otrzymali do zapoznania się z nim zaledwie pół godziny przed rozpoczęciem konkurencji) złoto wywalczył Piotr Szczepański, srebro Adrian Szuman a brąz ponownie Robert Kowalik.

Po pierwszym dniu bardzo ciekawie przedstawia się sytuacja w klasyfikacji ogólnej Mistrzostw: pierwszą lokatę zajmuje Piotr Szczepański, drugą Adrian Szuman, trzecią Robert Kowalik a czwartą Łukasz Czepiela. Bardzo dużo zależy od pogody w najbliższych godzinach i od tego, ile jeszcze konkurencji Mistrzostw pozwoli ona rozegrać. Jednak już teraz wydaje się, że ostateczna walka o czołowe miejsca rozegra się właśnie pomiędzy tą czwórką. Co ciekawe — po pierwszym dniu mistrzostw zajmującego w klasyfikacji generalnej trzecią lokatę Roberta Kowalika od drugiego Adriana Szumana dzieliło ZALEDWIE 0,26 pkta!)  Chociaż pozostali zawodnicy wcale jeszcze nie pozostają bez szans na podium.

Z tym większym zainteresowaniem czekamy więc na wyniki po drugim dniu Mistrzostw!

Tagi dla tego wpisu:

Podziel się / dodaj do:

Pinterest */ ?>