Kazimierz Piwowarski [1932-2017]

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że na wieczny odpoczynek odszedł od nas Instruktor Pilot szybowcowy Kazimierz Piwowarski. Swoją przygodę z lotnictwem rozpoczął na początku lat pięćdziesiątych w Inowrocławiu, gdzie rozpoczął szkolenie samolotowe na samolocie CSS-13. W latach sześćdziesiątych już na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie rozpoczął szkolenie szybowcowe, które od tego momenty wywarło wielki wpływ na życie Pana Kazimierza. Każdą wolną chwilę spędzał na lotnisku szybko pnąc się po szczeblach szybowcowej drabiny. Zawsze uczynny, zawsze uśmiechnięty służył radą i pomocą zarówno starszym jak i młodszym sympatykom szybownictwa. Po uzyskaniu uprawnień instruktorskich oddał się w pełni tej pięknej misji, jaką była nauka latania. Przekazywał najlepiej jak potrafił wszystkie tajniki szybownictwa swoim podopiecznym.

Szkolił również kandydatów do dęblińskiej Szkoły Orląt w ramach Lotniczego Przysposobienia Wojskowego – LPW-1. Dla własnych potrzeb latał mało, jednak jak już latał to bardzo się cieszył z każdej minuty przebywania wśród chmur, zwieńczeniem czego było zdobycie Złotej Odznaki Szybowcowej z jednym Diamentem, I klasy pilota szybowcowego oraz I klasy Instruktora Pilota Szybowcowego. Przez kilka lat był również egzaminatorem państwowym LKE, egzaminując pilotów do licencji, jak również tych bardziej doświadczonych do uzyskania uprawnień instruktorskich. Czynne latanie przerwał po przeszło pięćdziesięciu latach nieustannego latania w 2008 roku, mając wylatanych przeszło 3700 godzin.

Kazimierz Piwowarski zmarł w dniu 5 września 2017 roku. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek 8 września 2017 r. o godzinie 13.30 w Kościele Garnizonowym Św. Stanisława Biskupa w Radomiu, a następnie ciało spocznie w grobie na cmentarzu komunalnym na Firleju. Rodzinie i bliskim Pana Kazimierza składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.


Tagi dla tego wpisu:

Podziel się / dodaj do:

Pinterest */ ?>