2 Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata w Legnicy

W rywalizacji wzięło udział blisko 80 pilotów z 16 krajów. Polska Reprezentacja broniła tytułu Mistrza Świata, który zdobyła w roku 2013, podczas Pierwszych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata. Członkowie Aeroklubu Radomskiego również byli obecni, pomimo, że nie brali czynnego udziału w zawodach. Pełnili funkcje organizacyjne i reprezentowali Aeroklub w pokazach lotniczych.

Po blisko roku przygotowań, wielu przeszkód organizacyjnych, które udało się pokonać, udało się w pełni zrealizować przedsięwzięcie jakim było zorganizowanie zawodów.

Polscy piloci osiągnęli niebywały sukces jakim było zdobycie większości miejsc medalowych w każdej rozegranej konkurencji. Zasłużyli na to, by mówić o nich – „najlepsza ekipa świata”. Dlatego mówimy całemu teamowi – JESTEŚCIE WIELCY!
Pomimo tragicznego wypadku do jakiego doszło podczas zawodów, pilotom nie można odmówić rozwagi, rozsądku ale też i woli walki. Zapewnili wspaniałe widowisko, na którym momentami emocje sięgały zenitu. Rywalizowali o setne części sekundy a mimo to, zachowali rozwagę i potrafili powiedzieć pas w sytuacjach zbyt ryzykownych. Tak wygląda „dojrzałość” pilota – umiejętność zrezygnowania, bo to życie jest najważniejsze.

Nasi pokazali że potrafią latać. Przyjemnością było patrzenie, na radosne twarze naszych w czasie uroczystości wręczenia medali.
Mistrzostwa nie odbyłyby się gdyby nie finanse, partnerzy, sponsorzy i nasi przyjaciele pracujący cały tydzień za „michę i śpiochowanie” pokazując światu, że Polska to kraj, gdzie potrafimy gościć pilotów. Czy spełniliśmy oczekiwania jako organizatorzy? tutaj muszą sie wypowiedzieć sami piloci…

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw

Klasa PF1:
1. Jeremy Penone – Francja (Dudek Snake XX)
2. Piotr Ficek – Polska (Dudek Snake XX)
3. Marcin Bernat – Polska (Dudek Snake XX)

Klasa PL1:
1. Wojciech Bógdał – Polska (Dudek Snake XX)
2. Ramon Morillas Salmeron – Hiszpania (Niviuk)
3. Piotr Geło – Polska (Dudek Snake XX)

Klasa PL2:
1. Kirył Ekimov/Ekaterina Kalinina – Rosja (Dudek Hadron Cabrio)
2. Tomasz Krotecki/Ewelina Krotecka – Polska (Dudek Hadron Cabrio)
3. Daniel Walkowiak/Olga Karwańska – Polska (Dudek Hadron Cabrio)

Sztafeta klasy PL1:
1. Polska (Wojciech Bógdał, Tomasz Dembczyński, Piotr Geło, Krzysztof Romicki)
2. Hiszpania (Javier Tejeiro Lopez, Vicente Palmero Rodriguez, Ramon Morillas Salmeron)
3. Francja (Frederic Mallard, Yann Laudiere, Laurent Assie)

Sztafeta klasy PF1:
1. Polska II (Andrzej Malkusz, Adam Piórek, Piotr Ficek, Kamil Mikołaj Mańkowski)
2. Francja (Francois Blanc, Jeremy Penone, Nicolas Aubert, Julien Meyer)
3. Polska I (Jacek Ciszkowski, Paweł Kozarzewski, Bartosz Nowicki, Marcin Bernat)

Klasa PF1 kobiety:
1. Marie Liepmann FRA
2. Coralie Mateos FRA
3. Magdalena Adamek POL

Narodościowo (teamy):
1. Poland
2. France
3. Spain

W pełni się z tym zgadzam ciężka praca była, ale było warto. Wszystko „dopięliśmy” na ostatni guzik. DALIŚMY RADĘ :) i oto kilka zdjęć, które zrobiłem. Niestety na więcej czasu nie miałem. Odsyłam do galerii Grzegorza Misiaka na Facebooku.

Kilka zdjęć z zawodów

Pinterest */ ?>