Marzysz o lataniu? Zapisz się na szkolenie!

Od lat interesujesz się lotnictwem, od lat chodzisz z głową zwróconą w stronę błękitnego nieba, wypatrując smukłych kształtów lśniących w słońcu samolotów, szybowców, krążących w kominach termicznych ptaków. Jeśli to co przeczytałaś /-eś dotyczy Ciebie to znak, że wreszcie przyszła pora spełnić swoje marzenia. Zapisz się na szkolenie w naszym aeroklubie!

Lotnisko Piastów gotowe na przyjęcie załóg chcących przylecieć na pokazy lotnicze Air SHOW 2015

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom środowiska i wielu sympatyków lotnictwa, Aeroklub Radomski w porozumieniu z koordynatorem ATS ze strony Dowództwa Generalnego Rodzajów SIł Zbrojnych, chciałby umożliwić przyloty na największą lotniczą imprezę w kraju wszystkim zainteresowanym pilotom i osobom towarzyszącym.

W związku z powyższym, Aeroklub pragnie poinformować, o zasadach dotyczących przylotów i odlotów na lotnisko Piastów w czasie obowiązywania Suplementu SUP 78/15 (ENR 5) obowiązującego od dnia 17.08 do 24.08.2015 r.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Radom Air Show 2015

W najbliższy weekend (22-23.08) w Radomiu po raz kolejny odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2015. Na lotnisku w Radomiu zobaczymy fantastyczne samoloty oraz gościć będziemy wspaniałych pilotów, którzy zaprezentują swój kunszt pilotażu licznie zgromadzonej publiczności. Nasz Aeroklub wychodząc na przeciw zainteresowaniu środowiska czyni starania by umożliwić wszystkim chętnym przylot na nasze lotnisko w Piastowie. Już wkrótce postaramy się zamieścić więcej szczegółów dotyczących warunków przylotu, slotów przylotowych i odlotowych oraz możliwości transportu na i z lotniska Radom Sadków.

Krajowe Zawody Szybowcowe w Michałkowie

W dniach od 18.07 do 26.07 rogrywane są na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie Krajowe Zawody Szybowcowe w klasach Club A, Club B oraz Open. W klasie Club A Aeroklub Radomski reprezentowany jest przez Jarka Michaluk i Marka Białego. Pierwszą rozegraną konkurencją była konkurencja obszarowa z czasem oblotu 1h 30′ z min. dystansem 114,9 km i max. 234 km. Doskonale pierwszą konkurencję przeleciał Marek Biały, który zwyciężył pokonujac dystans 188 km z prędkością 117 km/h. Jarek Michaluk uplasował się na miejscu 24 pokonując dystans145 km z prędkością 96 km/h. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

2 Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata w Legnicy

W rywalizacji wzięło udział blisko 80 pilotów z 16 krajów. (czytaj więcej…)

Zawody Pucharu Polski w Akrobacji Samolotowej

W rozgrywanych na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie zawodach Pucharu Polski w Akrobacji Samolotowej uczestniczą reprezentanci naszego Aeroklubu: Bartek Pyzik i Maciej Smólski. Po rozegraniu programu znanego, programu dowolnego i dwóch programów nieznanych zwyciężyli reprezentanci Aeroklubu Ziemi Lubuskiej: Adrian Szuman wyprzedzając Piotra Szczepanskiego i Rafała Przybylaka, który wyprzedził naszego reprezentanta Bartka Pyzika. Maciej Smólski uplasował się na miejscu 8.

Przekaż 1% podatku na rzecz Aeroklubu Radomskiego

I Radomski Obóz Przelotowy
7.03-19.04.2015

Wyniki zawodów w akrobacji samolotowej i szybowcowej