Marzysz o lataniu? Zapisz się na szkolenie!

Od lat interesujesz się lotnictwem, od lat chodzisz z głową zwróconą w stronę błękitnego nieba, wypatrując smukłych kształtów lśniących w słońcu samolotów, szybowców, krążących w kominach termicznych ptaków. Jeśli to co przeczytałaś /-eś dotyczy Ciebie to znak, że wreszcie przyszła pora spełnić swoje marzenia. Zapisz się na szkolenie w naszym aeroklubie!

Zawody Pucharu Polski w Akrobacji Samolotowej

W rozgrywanych na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie zawodach Pucharu Polski w Akrobacji Samolotowej uczestniczą reprezentanci naszego Aeroklubu: Bartek Pyzik i Maciej Smólski. Po rozegraniu programu znanego, programu dowolnego i dwóch programów nieznanych zwyciężyli reprezentanci Aeroklubu Ziemi Lubuskiej: Adrian Szuman wyprzedzając Piotra Szczepanskiego i Rafała Przybylaka, który wyprzedził naszego reprezentanta Bartka Pyzika. Maciej Smólski uplasował się na miejscu 8.

Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie Club A

W rozegranych w dniach 15.05-24.05.2015 r. Krajowych Zawodach Szybowcowych w klasie Club A rozegranych na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbii uczestniczyli reprezentanci naszego Aeroklubu: Marek Biały, Tomasz Smólski, Jarosław Michaluk.
Po rozegraniu 4 konkurencji w trudnych warunkach pogodowych zwyciężył Zbigniew Górecki z Aeroklubu Łódzkiego, wyprzedzając zaledwie o 5 punktów Michała Lewczuka z Aeroklubu Warszawskiego i o 19 punktów Linasa Miezlaiskisa z Litwy. Nasi reprezentanci uplasowali się na miejscach: 22 – Marek Biały, 27 – Jarek Michaluk i 28 Tomek Smólski.

1. Motoparalotniowy Slalomowy Memoriał Grzegorza Krzyżanowskiego

16 maja 2015 roku na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie został odsłonięty kamień upamiętniający Pierwszego Motoparalotniowego Slalomowego Mistrza Świata – Grzegorza Krzyżanowskiego, który 16 czerwca 2014 roku zginął w wypadku lotniczym.

Odsłonięcie Kamienia Pamiątkowego odbyło się w czasie rozgrywanego 1 Motoparalotniowego Slalomowego Memoriału Grzegorza Krzyżanowskiego w Piastowie.

Półmetek długiego weekendu

Dzisiejsza pogoda zrekompensowała nam wczorajszy dzień techniczny :) Mimo planowanych i nieplanowanych ograniczeń sprzętowych, polataliśmy dzisiaj ponad 13 godzin. Jutro zaczynamy od rana z wielkimi nadziejami!

Wpisywać się do kalendarza! Dziś, jutro i kiedykolwiek!

Zebranie Sekcji Szybowcowej

Informujemy, że zebranie sekcji szybowcowej odbędzie się w niedzielę, 12 kwietnia, o godzinie 10:00.

Osoby, które nie mogą przybyć, a chciałyby wziąć udział w zebraniu za pośrednictwem Skype, proszone są o przesłanie mi e-mailem swoich loginów.

Przekaż 1% podatku na rzecz Aeroklubu Radomskiego

I Radomski Obóz Przelotowy
7.03-19.04.2015

Wyniki zawodów w akrobacji samolotowej i szybowcowej