Marzysz o lataniu? Zapisz się na szkolenie!

Od lat interesujesz się lotnictwem, od lat chodzisz z głową zwróconą w stronę błękitnego nieba, wypatrując smukłych kształtów lśniących w słońcu samolotów, szybowców, krążących w kominach termicznych ptaków. Jeśli to co przeczytałaś /-eś dotyczy Ciebie to znak, że wreszcie przyszła pora spełnić swoje marzenia. Zapisz się na szkolenie w naszym aeroklubie!

Zebranie Sekcji Szybowcowej

Zapraszamy na zebranie Sekcji Szybowcowej Aeroklubu Radomskiego, które odbędzie się w sobotę, 1 października 2016, o godz. 10:00.
W czasie zebrania będziemy chcieli omówić oraz przedyskutować następujące punkty :

• bieżące problemy klubowe,
  • podsumowanie sezonu 2016,
  • propozycje organizacji kolejnego sezonu,
  • organizacja zawodów na celność lądowania,
  • omówienie nadchodzących wyjazdów w okresie jesienno – zimowym

Przewodniczący Rady Sekcji Szybowcowej Mariusz Górczyński

Pilot Sekcji Motolotniowej Aeroklubu Radomskiego Mistrzem Polski!

Miniony weekend (16-18.09.2016r) obfitował w zmagania pilotów mikrolotów. W tych dniach odbyły się I Mazurskie Zawody Mikrolotowe w Giże oraz XVII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego Kontakty 2016 w Łomży. W obu zawodach wziął udział członek Aeroklubu Radomskiego sekcji motolotniowej – Konrad Ziębakowski, zdobywając w sumie 3 medale!

44 Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów

W zakończonych w Lesznie 44 Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie Club nasz reprezentant Kamil Marczuk zajął II miejsce zdobywając tytuł wicemistrza Polski. Gratulujemy Kamilowi wspaniałego sukcesu i wierzymy w to, że to dopiero początek zawodniczej przygody!

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej – wolontariat

Poszukujemy około 20 wolontariuszy w wieku od 18 lat do pomocy przy Mistrzostwach Świata w Akrobacji Samolotowej. Mistrzostwa odbywają się w dniach 4-13 sierpnia 2016 roku na lotnisku Sadków. Wymagana znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, mile widziana znajomość innych języków obcych. Zapewniamy wyżywienie, identyfikatory osobiste oraz gadżety Mistrzostw. Oczekujemy na zgłoszenia do 2 sierpnia do godziny 12:00.

Orzeł wylądował!

Po długiej podróży, dziś dotarł do Piastowa nasz nowy szybowiec – Astir CS, który ma nam zastąpić nieodżałowanego RF-a. Na razie stoi w hangarze, zamknięty w wózku. Kiedy nim polatamy – to zależy od tego, jak szybko uda się przeprowadzić procedury związane z przerejestrowaniem. Mam nadzieję, że jeszcze tego lata będzie go można zobaczyć nad naszym lotniskiem!

wypełnij formularz

SMS Aeroklubu Radomskiego
Zgłoś zdarzenie lub sytuację niebezpieczną!

Przekaż 1% podatku na rzecz Aeroklubu Radomskiego

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced

II Radomski Obóz Przelotowy
Lato 2016