Marzysz o lataniu? Zapisz się na szkolenie!

Od lat interesujesz się lotnictwem, od lat chodzisz z głową zwróconą w stronę błękitnego nieba, wypatrując smukłych kształtów lśniących w słońcu samolotów, szybowców, krążących w kominach termicznych ptaków. Jeśli to co przeczytałaś /-eś dotyczy Ciebie to znak, że wreszcie przyszła pora spełnić swoje marzenia. Zapisz się na szkolenie w naszym aeroklubie!

44 Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów

W zakończonych w Lesznie 44 Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie Club nasz reprezentant Kamil Marczuk zajął II miejsce zdobywając tytuł wicemistrza Polski. Gratulujemy Kamilowi wspaniałego sukcesu i wierzymy w to, że to dopiero początek zawodniczej przygody!

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej – wolontariat

Poszukujemy około 20 wolontariuszy w wieku od 18 lat do pomocy przy Mistrzostwach Świata w Akrobacji Samolotowej. Mistrzostwa odbywają się w dniach 4-13 sierpnia 2016 roku na lotnisku Sadków. Wymagana znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, mile widziana znajomość innych języków obcych. Zapewniamy wyżywienie, identyfikatory osobiste oraz gadżety Mistrzostw. Oczekujemy na zgłoszenia do 2 sierpnia do godziny 12:00.

Orzeł wylądował!

Po długiej podróży, dziś dotarł do Piastowa nasz nowy szybowiec – Astir CS, który ma nam zastąpić nieodżałowanego RF-a. Na razie stoi w hangarze, zamknięty w wózku. Kiedy nim polatamy – to zależy od tego, jak szybko uda się przeprowadzić procedury związane z przerejestrowaniem. Mam nadzieję, że jeszcze tego lata będzie go można zobaczyć nad naszym lotniskiem!

Aeroklub Radomski podczas XXVII Mikrolotowych Mistrzostw Polski

W dniach 2016.06.30 do 2016.07.03 na lotnisku w Obornikach Wlkp. zostały rozegrane XXVII Mikrolotowe Mistrzostwa Polski. Pogoda pozwoliła rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje: lądowania na celność, trzy trasy nawigacyjne oraz konkurencję ekonomiczną.

II Memoriał Grzegorza Krzyżanowskiego

14-15 maja 2016 roku odbył się II Memoriał Grzegorza Krzyżanowskiego. Pomimo niesprzyjających warunków, udało się rozegrać konkurencje przy których świetnie się bawiliśmy. Oto kilka fotek i linków do galerii zdjęć zaprzyjaźnionych pilotów – fotografów.

wypełnij formularz

SMS Aeroklubu Radomskiego
Zgłoś zdarzenie lub sytuację niebezpieczną!

Przekaż 1% podatku na rzecz Aeroklubu Radomskiego

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced

II Radomski Obóz Przelotowy
Lato 2016