Marzysz o lataniu? Zapisz się na szkolenie!

Od lat interesujesz się lotnictwem, od lat chodzisz z głową zwróconą w stronę błękitnego nieba, wypatrując smukłych kształtów lśniących w słońcu samolotów, szybowców, krążących w kominach termicznych ptaków. Jeśli to co przeczytałaś /-eś dotyczy Ciebie to znak, że wreszcie przyszła pora spełnić swoje marzenia. Zapisz się na szkolenie w naszym aeroklubie!

Krajowe Zawody Szybowcowe w Michałkowie

W dniach od 18.07 do 26.07 rogrywane są na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie Krajowe Zawody Szybowcowe w klasach Club A, Club B oraz Open. W klasie Club A Aeroklub Radomski reprezentowany jest przez Jarka Michaluk i Marka Białego. Pierwszą rozegraną konkurencją była konkurencja obszarowa z czasem oblotu 1h 30′ z min. dystansem 114,9 km i max. 234 km. Doskonale pierwszą konkurencję przeleciał Marek Biały, który zwyciężył pokonujac dystans 188 km z prędkością 117 km/h. Jarek Michaluk uplasował się na miejscu 24 pokonując dystans145 km z prędkością 96 km/h. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

2 Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata w Legnicy

W rywalizacji wzięło udział blisko 80 pilotów z 16 krajów. (czytaj więcej…)

Zawody Pucharu Polski w Akrobacji Samolotowej

W rozgrywanych na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie zawodach Pucharu Polski w Akrobacji Samolotowej uczestniczą reprezentanci naszego Aeroklubu: Bartek Pyzik i Maciej Smólski. Po rozegraniu programu znanego, programu dowolnego i dwóch programów nieznanych zwyciężyli reprezentanci Aeroklubu Ziemi Lubuskiej: Adrian Szuman wyprzedzając Piotra Szczepanskiego i Rafała Przybylaka, który wyprzedził naszego reprezentanta Bartka Pyzika. Maciej Smólski uplasował się na miejscu 8.

Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie Club A

W rozegranych w dniach 15.05-24.05.2015 r. Krajowych Zawodach Szybowcowych w klasie Club A rozegranych na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbii uczestniczyli reprezentanci naszego Aeroklubu: Marek Biały, Tomasz Smólski, Jarosław Michaluk.
Po rozegraniu 4 konkurencji w trudnych warunkach pogodowych zwyciężył Zbigniew Górecki z Aeroklubu Łódzkiego, wyprzedzając zaledwie o 5 punktów Michała Lewczuka z Aeroklubu Warszawskiego i o 19 punktów Linasa Miezlaiskisa z Litwy. Nasi reprezentanci uplasowali się na miejscach: 22 – Marek Biały, 27 – Jarek Michaluk i 28 Tomek Smólski.

1. Motoparalotniowy Slalomowy Memoriał Grzegorza Krzyżanowskiego

16 maja 2015 roku na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie został odsłonięty kamień upamiętniający Pierwszego Motoparalotniowego Slalomowego Mistrza Świata – Grzegorza Krzyżanowskiego, który 16 czerwca 2014 roku zginął w wypadku lotniczym.

Odsłonięcie Kamienia Pamiątkowego odbyło się w czasie rozgrywanego 1 Motoparalotniowego Slalomowego Memoriału Grzegorza Krzyżanowskiego w Piastowie.

Przekaż 1% podatku na rzecz Aeroklubu Radomskiego

I Radomski Obóz Przelotowy
7.03-19.04.2015

Wyniki zawodów w akrobacji samolotowej i szybowcowej