Balonowa Frajda!!!

Grupa Inicjatywna projektu „Balonowa frajda”, realizowanego w ramach Programu „Młodzież w działaniu” wraz z organizacją wspierającą Stowarzyszeniem im. O. Pio w Radomiu serdecznie zaprasza wszystkich pasjonatów lotnictwa na zorganizowany w ramach ww. projektu Festyn Rodzinny, który odbędzie się na lotnisku w Piastowie w dniu 31 marca 2012r. o godz. 11.00.

W planie pikniku:

1. Zawody balonowe.
2. Pokazy modeli latających.
3. Prezentacja samolotów i szybowców, Aeroklubu Radomskiego.

Balonowa frajda to wniosek napisany przez grupę inicjatywną – nieformalną grupę młodzieży o nazwie „Młodzież z pasją” składającą się z 4 wolontariuszy skupionych przy Stowarzyszeniu im. Ojca Pio (Monika Bieniek – koordynator, Barbara Przygoda, Grzegorz Gębski, Sebastian Wosik), osobą wspierającą jest (coach) Pan Stanisław Szczepanowski.

Projekt realizowany w ramach Programu „Młodzież w działaniu” Akcja 1.2
Inicjatywy Młodzieżowe.
tytuł projektu: „Balonowa frajda”.

Projektjest realizowany dla 20 osobowej grupy dzieci i młodzieży (ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych).
Beneficjentami będą dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Radomiu – Natolinie. W projekcie będą uczestniczyć również instruktorzy modelarstwa Aeroklubu Radomskiego oraz wolontariusze. Projekt „Balonowa frajda” przybliża beneficjentom i uczestnikom tematykę sportu balonowego i jego realizację w praktyce z uwzględnieniem nauki i samodzielnego wykonania balonów z gotowych elementów wg metody przedstawionej przez instruktorów.

Projekt ma pokazać uczestnikom, że jest możliwa owocna współpraca i zintegrowane działanie osób niepełnosprawnych i zdrowych w dążeniu do osiągnięcia wspólnego celu, oraz że w/w osoby mogą być partnerami zarówno w zabawie jak i w życiu. W projekcie zaplanowano 7 spotkań, które obejmą: zajęcia z wykonywania balonów, zawody balonowe i podsumowanie projektu.

Więcej informacji oraz poszczególne etapy tworzenia balonów można zobaczyć na stronie internetowej stowarzyszenia: www.pio.radom.pl.

Całkowity czas trwania projektu: 121 dni (od 01.01.2012 do 30.04.2012).

Projekt sfinansowany w ramach programu „Młodzież w działaniu” Akcja
1.2. – Inicjatywy Młodzieżowe, zgodnie z umową 12/283/2011.